Rozwiń menu

Gwiazdobloki betonowe

Gwiazdobloki betonowe - Zabezpieczenie przed erozją wodną

Umocnienia brzegów akwenów można rozróżnić na biologiczne i techniczne. Pierwsze polegają na odpowiednim ukształtowaniu szaty roślinnej w nawodnych sferach. Taka metoda jest współcześnie preferowana ze względu na naturalny związek zapory z ekosystemem. Umożliwia kontrolę wilgotności powietrza, zacienia i kształtuje warunki do życia w danym zbiorniku wodnym. Jednak nie wszystkie akweny mogą być chronione w taki sposób.

Betonowa ochrona

Z pomocą przychodzą rozwiązania techniczne. Do najpopularniejszych należy umocnienie brukiem kamiennym lub betonowym. Jest ono stosunkowo płaskie, więc nie sprawdzi się przy większych zbiornikach. Stosuje się również wysokie konstrukcje, takie jak betonowe ściany lub mury oporowe, wykonane z cegieł, stali i ciosów kamiennych. Jest to jednak droga inwestycja, która łatwo ulega zniszczeniom. Co więcej, trudno jest ją wkomponować w krajobraz – szczególnie nadmorski.

Idealnym rozwiązaniem technicznym są gwiazdobloki. Można je wykorzystać do budowy umocnień brzegów nadmorskich, jak i do ochrony obiektów hydrotechnicznych. Powszechnie stosowane przy budowie falochronów na polskich plażach, np. w Kołobrzegu czy Darłowie, mają stanowić ochronę przed działaniem fal, ale są również atrakcyjne wizualnie, stąd ich oryginalna nazwa.

Zalety gwiazdobloków

Dzięki wyjątkowemu kształtowi można z łatwością połączyć poszczególne elementy w szczelną całość. Uchwyty przymocowane do boków ułatwią przenoszenie czy układanie dużej konstrukcji. Odporne na każde warunki atmosferyczne oraz zewnętrzne zniszczenia, stanowią solidną podstawę wszelkiego rodzaju zapór ochronnych. Nie wymagają także żadnej dodatkowej konserwacji. Wykonujemy je z betonu hydrotechnicznego, są więc odporne na wszelkie korozje.

Nasze gwiazdobloki betonowe odlewane są w precyzyjnie przygotowanych formach stalowych. Jako producent w swojej ofercie posiadamy produkty o różnych wymiarach i ciężkości: od T-1,5, T-3, do nawet T-13 i T-25. Cyfra oznacza ciężar gotowego wyrobu.

Realizacja zamówienia

Czas realizacji zamówienia jest uzależniony od zapotrzebowania materiału. Nasze możliwości produkcyjne to 90 sztuk tygodniowo. Fabryka mieści się w malowniczej miejscowości Różyny, położonej 10 km od Gdańska, bardzo blisko głównych węzłów komunikacyjnych (A1, S6, S7). Jest to ogromnym atutem ze względu na łatwy transport oraz bliskość zatoki, morza i portów, w tym największego w Polsce, portu morskiego w Gdańsku.

Współpracujemy także z kilkoma firmami transportowymi oraz spedycją wyspecjalizowaną w ładunkach nietypowych. W związku z tym dostarczenie Państwa zamówienia prosto od producenta nie będzie stanowiło żadnego problemu. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty betonowych gwiazdobloków i złożenia zamówienia już dziś!

 
   
 

ul. Rzemieślnicza 2

83-031 Różyny

   

tel: 58 691 10 43

tel: 58 682 85 73

fax: 58 682 85 73

kom: 503 04 04 50

   
e-mail: biuro@lesniewski.com.pl